Ako nainštalovať Pixel kód na web

1 minút čítania Publikované: 27 Január 2021

WebAuditor Pixel kód je malý útržok JavaScript kódu, ktorý je nutný nasadiť na váš web. Vďaka nasadeniu sa tento pixel kód spustí na pozadí pri každej návšteve používateľa vášho webu a vďaka tomu získate vo WebAuditore dáta na lepšie vyhodnocovanie toho, čo návštevníci na vašej stránke robia, kam klikajú a ako lepšie uspokojiť ich potreby.

Inštalácia je veľmi jednoduchá a rýchla. Stačí nahrať jednoduchý JavaScript kód na vašu stránku, tak ako je to aj pri iných nástrojoch (ako napríklad Google Analytics, Facebook pixel, ...).

  1. Po prihlásení sa do vášho WebAuditor účtu prejdite na Dashboard.
  2. Následne prejdite v menu vľavo na Webstránky. Tu nájdete webstránky, ktoré ste pridali. 
  3. Zvoľte webstránku, pre ktorú chcete nasadiť Pixel kód a kliknite na tlačidlo Pixel kód. Následne sa vám zobrazí útržok JavaScript kódu, ktorý skopírujte (môžete použiť tlačidlo  Skopírovať PIXEL kód).
  4. Umiestnite tento kód do hlavičky vášho webu, medzi <head></head> sekciu.
  5. Akonáhle budete mať kód nasadený, kliknite na panel Overiť nasadenie Pixel kódu a následne kliknite na tlačidlo Overiť Pixel kód. Pokiaľ vám vyskočí okno s vašim webom a notifikáciou, že sa Pixel kód podarilo úspešne nasadiť, tak je všetko v poriadku a od tohto momentu sa začnú do nástroja WebAuditor získavať dáta.